Оздоровлення в літній період

Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася. Літній період - найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров'я та підвищують працездатність.

Здоров’я – це найважливіше, що є в житті людини. Закликаємо вас зміцнювати та берегти його. З настанням літньої спекотної погоди населення поспішає до водоймищ, озер, річок. Як приємно відпочити біля води, позагоряти, поплавати, попірнати… Але чи знайомі вам правила поведінки біля водоймищ? Вода є не тільки джерелом життя, здоров’я та задоволення, але й джерелом небезпеки для життя людини. Тому, знаходячись біля води, будь завжди максимально обережним. Пам’ятай, що на річці є течія, і дно річки може бути замуленим. Вода в озерах, ставках стояча, тобто більш забруднена, ніж у річках, і це може спричинити зараження при купанні. У морі на воді триматися легше, бо густина солоної води вища за густину прісної. При організації відпочинку на воді дотримуйся наступних правил безпеки:

  • купання починай при температурі повітря +25 °С та температурі води +17-19 °С
  • купайся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях;
  • · якщо пляжу поблизу немає, вибирай чистий пологий берег, але попередньо з’ясуй, чи немає на дні корячок, гострих підводних каменів, коловоротів, ям тощо;
  • · не купайся відразу після прийому їжі;
  • · знаходься у воді не більше 10-15 хвилин, не доводь тіло до ознобу;
  • · не плавай далеко від берега, не запливай за попереджувальні знаки;
  • · не переривай купання частими виходами із води і не стій мокрим на вітрі;
  • · потрапивши у сильну течію, не борись проти неї, а пливи за течією, наближаючись до берега;
  • · не входь у воду занадто розігрітим: перепади температури можуть спричинити судоми;
  • · при судомах не розгублюйся, намагайся утриматися на поверхні води і клич на допомогу;
  • · потрапивши у вир, набери побільше повітря у легені, занурся у воду і сильним ривком у бік за течією виходь з виру і випливай на поверхню;
  • · не лежи після купання на сонці, а відпочивай у затінку;
  • · при виході із води розітри тіло долонями або рушником насухо і одягнись.

Правильно організований режим дня – неодмінна умова нормального фізичного розвитку дитини, зміцнення її здоров’я, підтримання високого рівня фізичної і розумової працездатності. Установлений режимом певний ритм життя сприяє нормальному перебігу всіх фізіологічних процесів в організмі. Потреби дитини у сні, харчуванні, чистоті, зміні видів діяльності, прогулянках на повітрі зумовлюють відповідний режим дня, що має важливе значення для збереження і зміцнення її здоров’я, повноцінного розвитку.

«СОНЦЕ, ПОВІТРЯ ТА ВОДА - НАШІ НАЙКРАЩІ ДРУЗІ!»

Літній період - найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров'я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування дитини.

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОГУЛЯНОК ВЛІТКУ

Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки.

Це час для розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах та видах основних рухів. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває рухи, формує фізичні якості, підвищує життєвий тонус і сприяє всебічному розвитку. Тому в літній період варто забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі. Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Літня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З'являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники, проявити свою ініціативу та творчі здібності.

Завдання батькам на час відпочинку з дітьми влітку

Улітку, під час відпустки, батьки вирушають з дітьми за новими враженнями на дачу, за місто, на море, а хтось залишиться вдома. Літо – це найсприятливіший час для спілкування дітей з природою. Тому батькам слід серйозно підготуватися до літнього періоду. Дітям цікаво активно пізнавати природу, а батькам необхідно допомогти малюкам зробити це пізнання корисним, безпечним та максимально продуктивним. Пропонуємо теми і завдання, які можна виконати під час відпочинку з дітьми.

  • Спостерігаємо за живою і неживою природою, вчимося помічати прекрасне в природі (фотографії, малюнки, добирання віршованих рядків до зображення).
  • Малюнки рослин, складання до них описових розповідей, добирання загадок.
  • Малюнки літніх пейзажів, розповідей і віршів та інші творчі спільні роботи дітей та батьків.
  • Візерунки на мокрому піску.
  • Піскові фігури.
  • Спостереження за мурахами й іншими комахами, а потім виготовлення спільно з дитиною книги з малюнками про їхнє життя.
  • Спостереження на рибалці за рибами і водними мешканцями, на морі – за медузами, черепашками, морськими зірками, крабами тощо.
  • Читання дітям оповідань про природу О. Лопатіної, М. Скребцової, Ліни Костенко та інших авторів (знайти описане в природі та відобразити зміст оповідання чи вірша в малюнках).
  • Спостереження з дитиною за сільськогосподарською працею, участь у ній з дитиною, а результати відобразити в ліпленні, аплікації, конструюванні з паперу.
  • Експерименти і дослідження влітку: спостереження за сузір’ями на нічному небі, вирощування овочів на дачі або квітів у квітнику, вимірюванні тіні дорослого й дитини, різноманітні досліди з водою, ґрунтом та піском, камінцями тощо.
  • Створення рукописної книги про літній відпочинок.

Пам’ятайте: діти прагнуть до активної діяльності, важливо не дати цьому прагненню згаснути, сприяти його подальшому розвитку. Чим повніша і різноманітніша дитяча діяльність, тим успішніше розвиватиметься дитина.

/Files/images/fo1_f9e73.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 636

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.